21 kwietnia 2018

Opublikowano: 25/04/2018

Motto na sobotę: Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!

Autorką tego jakże prawdziwego zdania jest 6 letnia Maja. Ta myśl była reakcją na propozycję wspólnego sadzenia kwiatów z okazji Dnia Ziemi. Klasy pani Kamili i Magdy profesjonalnie podeszły do tematu; przygotowane sadzonki bratków każde z dzieci mogło zasadzić sobie w małym pojemniczku, podlać wodą z konewki i oczywiście co nieco się ubrudzić ☺. Wszystko to w otoczeniu naszego szkolnego tajemniczego ogrodu, o który w tym dniu zadbała szczególnie klasa pani Joli, sprzątając i porządkując jego teren.

W czasie zajęć, w tym dniu uczniowie dużo uwagi poświęcili ekologii i rozmowom na temat ochrony Ziemi przed nadmiernym zanieczyszczeniem.

Dla uczniów we wszystkich klasach była to pracowita sobota. Klasa pani Kamili w ramach zajęć plastycznych robiła …Ziemię. Makieta planety powstała przy użyciu farb rosnących. Ta prosta w przygotowaniu masa plastyczna przypominająca nieco masę solną jest świetną alternatywą dla klasycznych farb. Poniżej podajemy link do strony, na której znajdziecie drodzy rodzice przepis na jej przygotowanie. Świetna zabawa gwarantowana!

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/08/rosnace-farby-przepis/

Klasa pani Kasi piekła chleb ☺,

przepis i dokumentacja zdjęciowa z pieczenia Irish soda bread trafi do książki kucharskiej, którą przygotowujemy wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą z Zawiercia. Uchyliliśmy tym samym rąbka tajemnicy, ale liczymy na dyskrecję i dochowanie tajemnicy ☺.
Uczniowie pani Kasi mieli również lekcję biblioteczną, przygotowane niespodzianki, zagadki i piosenki pokazały, że biblioteka to super miejsce (pani bibliotekarka jest nieocenioną skarbnicą wiedzy), a czytanie książek jest wspaniałą przygodą. Uzupełnieniem lekcji były zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci wykonały piękne zakładki do książek. Dziękujemy za inspirującą lekcję!

Zajęcia biblioteczne będą się odbywały we wszystkich klasach.

Dzieci mogą wypożyczać książki co dwa tygodnie, a swoje wrażenia opisywać w specjalnych zeszytach czytelnika.
Klasa Maluszków też miała lekcję biblioteczną i zapoznała się z bajką o sympatycznym psiaku pt. „Reksio”.

W klasie najmłodszej mieszały się pory dnia ☺ Tematem zajęć były: dzień i noc.

Pogadanka, oglądanie filmu pt. „Paxi dzień i noc”, poznanie pojęć : planeta, kula ziemska, określenia pór dnia oraz różnice między nimi. To wszystko zajmowało maluszki w czasie zajęć, ale nie brakło też gimnastyki, spaceru i zabaw na powietrzu. Słoneczna pogoda była do tego idealna!

Do zobaczenia w sobotę!

Ewa GD


ZDJĘCIA: Małgorzata GałązkaKasia Weber, Kasia Świercz, Kamila Greszta, Ewa GD,

Powiązane

Opowiem wam coś o sobie

Opowiem wam coś o sobie

"Opowiem wam coś o sobie" - to akcja prowadzona w klasie 1, w ramach której uczniowie opowiadają o swoim hobby.   Poznaliśmy już wcześniej zainteresowania Wiktora i Natalii, którzy opowiedzieli nam o dinozaurach. [ZOBACZ FILM>>>] Dwa tygodnie temu o...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

19 października 2019 – klasa druga

19 października 2019 – klasa druga

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła