6 stycznia 2018

Opublikowano: 08/01/2018

Pierwsze zajęcia w nowym roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach ☺. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości.

Grupa maluszków poznała wiersz J. Tuwima pt. „Dwa Michały”, który zainspirował do rozmowy z dziećmi na temat pojęcia i różnic w wielkości i wieku. Maluszki charakteryzowały przedmioty, ludzi i zwierzęta z wykorzystaniem określeń wyższy, niższy, grubszy, chudszy, większy, mniejszy, płaski, szeroki, starszy, młodszy. Dzieci na kartach pracy i na kolorowankach ćwiczyły zdobyte umiejętności. Ponadto dzieci spędziły ten dzień na grach i zabawach ruchowych, nauce piosenki „My jesteśmy krasnoludki”, przypomnieniu i utrwaleniu wiadomości zdobytych na wcześniejszych zajęciach.

Starsze dzieci poznawały wszystkie miesiące i ich kolejność w kalendarzu. Zimowe miesiące to oczywiście pretekst do rozmów nie tylko o sportach zimowych, nauka wierszy i piosenek o „mroźnej” tematyce, ale też obserwacje przyrody – dzieci tropiły ślady na śniegu. Praca z podręcznikiem to ćwiczenia pisowni wyrazów z literą „N”.

Nauka czytania metodą sylabową lekcje o czasowniku i rzeczowniku – to zajęcia w klasach nauczania wczesnoszkolnego.

Nasze dzieci ze starszych klas rozpoczęły również przygotowania do konkursu „Gżegżółka”, który odbędzie się w marcu w Ballymenie. Zgłębianie pisowni trudnych słówek i poznawanie ich znaczenia to nie lada wyzwanie!
Nasze sobotnie zajęcia to również czas wspólnego czytania, nie ma lepszego sposobu na rozwijanie wyobraźni!.
Dzieci we wszystkich klasach uczyły się wierszy i piosenek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Kolorowe kartki wykonane przez dzieci to niezwykły prezent od wnuków dla dziadków :).

Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Ewa Gorzelak-Deska

Zdjęcia i filmy: Małgorzata Gałązka


Podczas pierwszych zajęć w 2018 roku odbyło się m.in. ostatnie losowanie w konkursie Koperek. 

Powiązane

Opowiem wam coś o sobie

Opowiem wam coś o sobie

"Opowiem wam coś o sobie" - to akcja prowadzona w klasie 1, w ramach której uczniowie opowiadają o swoim hobby.   Poznaliśmy już wcześniej zainteresowania Wiktora i Natalii, którzy opowiedzieli nam o dinozaurach. [ZOBACZ FILM>>>] Dwa tygodnie temu o...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

19 października 2019 – klasa druga

19 października 2019 – klasa druga

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła