Bal karnawałowy 2018

Opublikowano: 12/02/2018

„A w karnawale!” – w PSU bal był nad bale!

A w karnawale, a w karnawale
to wszyscy w głowach mają bale.
I ćwiczą dygi, kroki, obroty,
aż biją na nich siódme poty (…).

Bal karnawałowy w PSU jest dniem niezwykłym i długo wyczekiwanym zarówno przez wszystkie dzieci jaki i nauczycieli. Tak było i tym razem.
Tegoroczny bal dostarczył nam wielu pozytywnych przeżyć i radości.

https://youtu.be/xuWuX6gFN8g

Od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania w naszej auli, która już o godzinie 10.00 wypełniona mnóstwem kolorowych balonów i dekoracji była gotowa na przyjęcie księżniczek, wróżek, kotków, rycerzy, superbohaterów i innych bajkowych postaci.
W ramach rozgrzewki wszyscy mieliśmy okazję zatańczyć z naszą byłą uczennicą Natalią Kozik, dla której taniec to pasja i właśnie z nim wiąże swoją przyszłość.

Po rozgrzewce pani Magda jak prawdziwy wodzirej poprowadziła nas w karnawałową krainę, gdzie czekały tańce, zabawy i konkursy.
Super Pioruny, Minionki i Super Mocni rywalizowali ze sobą o miano karnawałowych zwycięzców.
Mini kalambury, przechodzenie pod liną, taniec z balonami, figury lodowe, gorące krzesła, monety w kubku – to konkurencje, w których wszystkie dzieci pokazały, że liczy się nie tylko rywalizacja i zwycięstwo, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja.

Na zmęczonych czekał „kącik dekompresji”, a w nim lego, kolorowanki i krzyżówki.

Dobrego humoru i zabawy nie zabrakło również w grupie maluszków, które swoją zabawę karnawałową miały w klasie. Bal wśród najmłodszych rozpoczął się gimnastyką w rytm piosenki „Skaczemy, biegniemy…”, układem tanecznym do piosenek „Aram sam sam” oraz „Miała baba koguta”. Następnie przedszkolaki bawiły się przy hitach, które z pewnością pamiętają wszyscy rodzice, czyli „Macarena” i „Kaczuszki” 😊.
Radości nie było końca podczas wygibasów przy wszystkim dobrze znanym „Despasito” i „Shapes”, które demonstrowała nasza instruktorka Natalia.
Maluszki znalazły także czas na przygotowanie walentynkowych laurek dla swoich ukochanych rodziców.

W przerwie czekała na nas wszystkich kolejna niespodzianka – przepyszny posiłek, który przygotowało dla nas Bellinis w specjalnej promocyjnej cenie – za co serdecznie dziękujemy! Dzieci mogły także skosztować słodkości upieczonych przez mamy, które – jak się przekonaliśmy – mają do tego talent 😊 oraz zjeść zdrowe owoce.

Następnie maluchy odwiedziły starsze dzieci na sali i wspólnie z nimi zatańczyły „Labada” oraz wzięły udział w zabawie „worek przebieranek”.
Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.

To był wspaniały dzień, który zostanie w naszej pamięci na długo! Szkoda, że karnawał nie trwa cały rok…

PS
Gratulujemy naszym karnawałowym zwycięzcom – pierwsze miejsce zajęły ex aequo Super Pioruny i Minionki 😃.

Dziękujemy wszystkim osobom, bez których nasz bal nie mógłby się odbyć tj.:

  • Nauczycielom, asystentom, wolontariuszom. W szczególności dziękujemy pani Magdzie za wspaniałe prowadzenie balu i Pani Gosi za uświetnienie naszej zabawy na zdjęciach.
  • Zarządowi szkoły za pomoc w przygotowaniach. W szczególności pani Karolinie za zorganizowanie ciepłego posiłku.
  • Komitetowi Rodzicielskiemu za przygotowanie poczęstunku – pani Natalii i Łukaszowi.
  • Za zakup wszystkiego co było niezbędne, przygotowanie muzyki i obsługę sprzętu muzycznego – panu Albertowi.
  • Rodzicom zaangażowanym w przygotowania: Pani Kasi Kulczewskiej i pani Marcie Rooney.
Many thanks to Bellinis for providing us with beautiful food at promotional price.
Dziękujemy wszystkim mamom za upieczenie ciast i babeczek.

Serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Weber

Zdjęcia: Małgorzata Gałązka, Grzegorz Wawrzyński, Anna Piskun, Joanna Ulanowska


Powiązane

Take5 – krok 4 i 5

Take5 – krok 4 i 5

W sobotę 1 lutego po raz kolejny braliśmy udział w programie Take5 - 5 kroków w stronę dobrego samopoczucia. Krok 4  - Bądź aktywny - uzmysłowił nam, że aktywność fizyczna zapewnia dobre samopoczucie, a każdy z nas powinien znaleźć taką dyscyplinę, która będzie...

Take5 – pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia

Take5 – pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia

Bierzemy udział w programie Take5 - pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia. Za nami krok pierwszy - buduj więzi. Dzięki spotkaniu z PSNI dowiedzieliśmy się więcej na temat budowania więzi z rodziną, znajomymi, kolegami w szkole itp. Budowanie więzi zapewnia nam...

PSU dla WOŚP – podsumowanie

PSU dla WOŚP – podsumowanie

11 stycznia 2020 Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry zorganizowała bal karnawałowy połączony z akcją na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbyła się w White Gates Community Centre. Zabawa rozpoczęto o godz. 10:00, a finał naszej zbiórki...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła