Jasełka 2016 – relacja, film i zdjęcia

Opublikowano: 17/12/2016

17 grudnia  w Polskiej Szkole Uzupełniającej w Newry mieliśmy okazję obejrzeć niezwykle przedstawienie.

Dzieci w tym dniu wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Od rana trwały próby, a szkoła wypełniła się ślicznymi aniołkami i przystojnymi pastuszkami.
Gościł u nas w tym dniu również ks. Mario Jahym, który niestety nie mógł być z nami na przedstawieniu z uwagi na swoje liczne obowiązki, ale odwiedził każdą z klas, dzieląc się świątecznymi życzeniami.
O godz. 13:00 zaproszeni goście –  m.in. ks. Krzysztof Kościołek oraz ks. Józef Woźniak, rodzice i nauczyciele – zasiedli wygodnie przed sceną i po krótkim powitaniu przenieśliśmy się w świat magii świąt.
Uczniowie naszej szkoły pięknie śpiewali wszystkim nam znane kolędy. Wybrzmiewały tradycyjne „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Trzej królowie”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc” (ta również w wersji akustycznej na flet; pięknie zagrana przez naszą uczennicę Dobrusię) Była też kolęda w  nowoczesnej wersji: hip-hopowej –  „Do szopy”. Wybrzmiewały dźwięki kolędy „Gore gwiazda”, „Radość dziś nastała”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Oddajmy pokłon Jemu” i wiele innych. Wszystkim nam jednak skradło serce wykonanie kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Dzieci z grupy maluszków świetnie sobie poradziły na scenie; niestraszna im była trema, a ich małe głosy wybrzmiewały radośnie. Aplauz rodziców i gości, gromkie brawa to najlepsze dowódy na to, że dzieci spisały się na medal. Wielki potencjał artystyczny tkwi w małych wykonawcach.

Na koniec uczniowie zaśpiewali wszystkim nam znaną piosenkę „Jest taki dzień”, śpiewaną kiedyś  przez zespół Czerwone Gitary.

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień dziś nam rok go składa w darze…

I tak właśnie było – dzieci wytworzyły niesamowitą atmosferę bliskości; to był dzień niezapomnianych wrażeń, radości i wzruszeń.
Po zakończonym występie i życzeniach świątecznych, wszyscy mogliśmy spotkać się przy poczęstunku przygotowanym przez Zarząd Szkoły i rodziców.
Uczniowie klasy pierwszej i zerówki mogli wręczyć swoim rodzicom niespodzianki: przygotowane samodzielnie papierowe aniołki. Na stołach pyszniły się przygotowane i udekorowane przez nich smaczne babeczki.

Dziękujemy małym artystom za przedstawienie, za ich zaangażowanie i piękne wykonanie kolęd.
Nauczycielom, rodzicom, gościom, zarządowi szkoły i wolontariuszom – wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dniu dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniu Jasełek.

Ewa Gorzelak-Deska
Zdjęcia: Małgosia Gałązka


Powiązane

Take5 – krok 4 i 5

Take5 – krok 4 i 5

W sobotę 1 lutego po raz kolejny braliśmy udział w programie Take5 - 5 kroków w stronę dobrego samopoczucia. Krok 4  - Bądź aktywny - uzmysłowił nam, że aktywność fizyczna zapewnia dobre samopoczucie, a każdy z nas powinien znaleźć taką dyscyplinę, która będzie...

Take5 – pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia

Take5 – pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia

Bierzemy udział w programie Take5 - pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia. Za nami krok pierwszy - buduj więzi. Dzięki spotkaniu z PSNI dowiedzieliśmy się więcej na temat budowania więzi z rodziną, znajomymi, kolegami w szkole itp. Budowanie więzi zapewnia nam...

PSU dla WOŚP – podsumowanie

PSU dla WOŚP – podsumowanie

11 stycznia 2020 Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry zorganizowała bal karnawałowy połączony z akcją na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbyła się w White Gates Community Centre. Zabawa rozpoczęto o godz. 10:00, a finał naszej zbiórki...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła