Opublikowano: 14/01/2014


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej szkoły i z gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, ilustrujących przebieg tegorocznej edycji akcji “Kartka za kartkę” Poniżej również film, na którym nasi uczniowie dziękują gimnazjalistom z Polski.

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w przedsięwzięciu, którego partnerem było drugi raz Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.
Polega ona na wymianie własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych pomiędzy zainteresowanymi uczniami w Polsce i Irlandii.
Na początku stycznia tego roku dzieci z Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry otrzymały z Polski kartki od uczniów z gimnazjum.
Pomysł akcji narodził się trzy lata temu z inicjatywy studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Anny Plaskoty, kiedy pierwszym partnerem w wymianie kartek była Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie.
Koordynatorami akcji są Magdalena Jasińska z Czechowic-Dziedzic i Grzegorz Wawrzyński z Newry.


WYBRANE KARTKI PRZYGOTOWANE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW I WYSŁANE DO POLSKI:

 


WYBRANE KARTKI, KTÓRE NASZE DZIECI OTRZYMAŁY Z POLSKI:


JAK POWSTAWAŁY KARTKI DLA NASZYCH UCZNIÓW:

 

 


Powiązane

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

UWAGA! Zawieszamy zajęcia Rodzice, którzy jeszcze nie wpłacili czesnego za marzec, proszeni są o wstrzymanie się. Wpłaty już dokonane zostaną przeniesione na kolejne miesiące. ANKIETA: https://forms.gle/XFt5Xom8tifHm2wq9   Ładuję…

Take5 – krok 4 i 5

Take5 – krok 4 i 5

W sobotę 1 lutego po raz kolejny braliśmy udział w programie Take5 - 5 kroków w stronę dobrego samopoczucia. Krok 4  - Bądź aktywny - uzmysłowił nam, że aktywność fizyczna zapewnia dobre samopoczucie, a każdy z nas powinien znaleźć taką dyscyplinę, która będzie...

Take5 – pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia

Take5 – pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia

Bierzemy udział w programie Take5 - pięć kroków w stronę dobrego samopoczucia. Za nami krok pierwszy - buduj więzi. Dzięki spotkaniu z PSNI dowiedzieliśmy się więcej na temat budowania więzi z rodziną, znajomymi, kolegami w szkole itp. Budowanie więzi zapewnia nam...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła