Marzanna i korekta na zajęciach dziennikarskich

Opublikowano: 28/03/2019


Marzanna i korekta to dwa słowa klucze ostatnich zajęć dziennikarskich w Studiu KaPSUłka. Szukanie wiosny koło szkoły i błędów w artykułach to dosyć czasochłonne zajęcia, więc 4 godziny minęły jakoś wyjątkowo szybko.

     23 marca spotkaliśmy sie po raz pierwszy na wiosnę. Korzystając więc z organizowanego przez trzy grupy pochodu z Marzanną (właściwie z dwiema), szukaliśmy wiosny w okolicach szkoły. I potwierdzamy – wiosna przyszła 🙂 . Co prawda żadna Marzanna nie skończyła jako topielica, ale w ten czy inny sposób odeszły, zabierając ze sobą zimę.

     Ale chociaż było na zewnątrz bardzo przyjemnie, nie mogliśmy zrezygnować z właściwych zajęć, bo czas szybko mija i już niedługo będzie trzeba przedstawić pierwsze efekty naszych wysiłków.

     Próba “Bzdurobajki” była tym razem dosyć krótka. Skupiliśmy się na uwagach dotyczącymi tzw. ruchu scenicznego. Bo dobrze wiedzieć, co zrobić z rękami, gdy akurat nic nie mówimy 😊. Zaczynamy też śpiewać -mogliśmy posłuchać wykorzystanej w przedstawieniu  piosenki “Ryby, ryby, ryby” w wykonaniu ZuziaKa. W związku z pytaniami dotyczącymi terminu premiery, możemy na razie poinformować, że albo będzie to występ na zakończenie roku, albo osobne wydarzenie na przełomie maja i czerwca. Ze względu na długość przedstawienia bardziej prawdopodobna jest opcja druga.

     Najwięcej czasu poświęciliśmy ostatnio korekcie tekstów. Dowiedzieliśmy się, co to takiego i w jaki sposób się do tego zabrać. Punktem wyjścia były artykuły niektórych koleżanek dotyczące naszego wyjazdu do Ballymeny na konkurs Gżegżółka. Wspólnie poprawialiśmy błędy, przekształcaliśmy zdania i dzieliliśmy tekst na części, zwiększając w ten sposób jego czytelność. Ważną kwestią było też zadbanie o to, by potencjalny czytelnik wiedział, o czym dokładnie piszemy. Dlatego właśnie staramy się przedstawiać fakty w najbardziej przystępny sposób.

     Członkowie redakcji kontynuują ćwiczenia z korekty w domach, a ponieważ spotkamy się dopiero 6 kwietnia, jest więc czas, by zrobić to naprawdę dobrze. Częścią zadania domowego jest też doskonalenie umiejętności dyskusji na naszym forum internetowym oraz oczywiście oswajanie się z rolą w Bzdurobajce.


     Jeśli Ty lub ktoś z Twoich znajomych chcecie nawiązać z nami współpracę lub dołączyć do naszej redakcji – zapraszamy serdecznie! SZCZEGÓŁYhttps://youtu.be/f1KAhuTmAZM


ZDJĘCIA – ZuziaK i Dablju

Powiązane

Drugi sezon KaPSUłki

Drugi sezon KaPSUłki

13 listopada na Youtubie i Facebooku odbyła się premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu programu KaPSUłka, czyli czegoś w rodzaju kroniki PSU Newry. Zadebiutowały w nim w roli prowadzących Gabi i Nina, a gościnne wystąpili Wiktoria, Tymek i Filip. Na początku w...

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka. W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane...

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

      6 kwietnia 2019 roku zajęcia dziennikarskie podporządkowane były projektowi, który rusza właśnie pełną parą. W ciągu najbliższych 2 miesięcy będziemy realizować teledysk do naszej szkolnej piosenki "Praktyczni dwujęzyczni". W związku z tym w ostatnią sobotę...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła