Zajęcia dziennikarskie – 26 stycznia 2019

Opublikowano: 31/01/2019

 


To było dopiero pierwsze spotkanie w 2019 roku. Czekała na nas miła niespodzianka, gdyż odwiedziła nas Oliwia, była redaktorka KaPSUłki, która od kilku miesięcy mieszka na stałe w Polsce. Była więc okazja, by przy herbacie powspominać i dowiedzieć się, czym rożni się życie w Polsce od tutejszego.

Trzeba było się jednak wziąć także do pracy. W tym roku jako kółko dziennikarskie mamy wziąć udział w projekcie Multicultural Action in Interaction. Nasza część to pomoc w przygotowaniu drugiej części filmu o PSU Newry [ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ>>> ] i przygotowanie dwujęzycznej gazetki na temat zwyczajów, tradycji i tych wszystkim elementów, które odróżniają Polaków na tle innych narodowości.
W związku z tym na zajęciach dyskutowaliśmy na temat tematów, którym warto poświęcić artykuły do wspomnianej gazetki. Były też ogólne informacje na temat budowy artykułu ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych elementów i układu treści. Do kolejnej soboty członkowie redakcji mają przedstawić swoje pomysły na teksty, które można wykorzystać w projekcie.

Przedsięwzięcie wymaga sporo czasu i wysiłku, dlatego przyda się każda pomoc. Jeśli ktoś chciałby zacząć współpracę z naszą redakcją, jako autor artykułów lub w innej roli, prosimy o skorzystanie z formularza poniżej. Odezwiemy się na pewno.

Sporą część spotkania poświęciliśmy innemu  przedsięwzięciu. Po sukcesie Kolędników [ZOBACZ NAGRANIE WIDEO >>> ] pragniemy do końca roku przygotować kolejne przedstawienie. Wybór padł na drugą część Bzdurobajki, zatytułowanej Rybak chciałby zjeść złotą rybkę. Odbyła się pierwsza próba czytana. Na kolejnych zajęciach prawdopodobnie zostaną przydzielone role.
Powiązane

Drugi sezon KaPSUłki

Drugi sezon KaPSUłki

13 listopada na Youtubie i Facebooku odbyła się premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu programu KaPSUłka, czyli czegoś w rodzaju kroniki PSU Newry. Zadebiutowały w nim w roli prowadzących Gabi i Nina, a gościnne wystąpili Wiktoria, Tymek i Filip. Na początku w...

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka. W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane...

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

Pierwsze przesłuchanie do teledysku szkolnego

      6 kwietnia 2019 roku zajęcia dziennikarskie podporządkowane były projektowi, który rusza właśnie pełną parą. W ciągu najbliższych 2 miesięcy będziemy realizować teledysk do naszej szkolnej piosenki "Praktyczni dwujęzyczni". W związku z tym w ostatnią sobotę...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła